четверг, 16 мая 2019 г.


  З ДНЕМ 
                                                      УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВАНКИ!


Символізм кольорів у вишивці давніх українців 
   Найпоширеніші та найбільш шановані давніми українцями кольори – червоний та чорний. Вони вважалися магічними. Червоний свідчив про життєдайну енергію сонця, кохання, радість землі. Чорний –  пращури наділяли його магією життєвої сили рідної землі, він уособлював безліч таємних знаків і закликів до родючого ґрунту, що забезпечував урожай і достаток.

   Відповідно, дослідники вважають, що білий колір символізує світло і високодуховність, синій – холод і воду (є дуже часто антиподом червоному), жовтий – відображає свободу і щастя. Щодо зеленого кольору, то він є найулюбленішим серед українців після чорного і червоного. Він символізує ріст і розвиток, прагнення життя і молоду, дужу силу. Коричневий у вишивці ототожнюється із засіяною ріллею, а сірий – з рівновагою та здійсненням бажань.

воскресенье, 12 мая 2019 г.



    Всесвітній День матері - це міжнародне свято на честь матерів - як таких, що вже стали ними, так і тих, хто тільки готується до материнства.
    Щорічно Україна вшановує матерів у другу неділю травня. Відбувається це з 1999 року, згідно з Указом Президента України.

воскресенье, 21 апреля 2019 г.

Традиції свята. У Вербну неділю в усіх церквах проходить обряд освячення гілок верби. Освячені гілки віряни приносять додому і зберігають біля ікон. Виходячи з церкви у Вербну неділю, люди легко торкаються один одного вербовою гілкою, примовляючи: «Не я б'ю — верба б'є, за тиждень — Великдень, недалечко — червоне яєчко!».

понедельник, 1 апреля 2019 г.

        Лише сімнадцять м’язів потрібно напружити, аби усміхнутися, і цілих сорок три — щоб насупитися. Тож посміхайся щодня, адже це так легко і приємно!
        Десять хвилин нестримного сміху можуть замінити півгодини тренувань у спортзалі, а якщо сміятися по сімнадцять хвилин щодня, можна продовжити собі життя на рік. 

суббота, 9 марта 2019 г.

9 березня 

               День народження Тараса Шевченка


                                           Так, Він – Геній. Прометей. Кобзар.
   Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф. Академік.






пятница, 8 марта 2019 г.





Усміхніться! Тане сніг,
Щастя падає до ніг,
Нині наш весняний день
Квітів, сонця і пісень!
Хай теплом зігріє він
Дружби радісні хвилини,
Принесе як дар любов,
Усміхайтесь знов і знов!

                          

четверг, 7 марта 2019 г.


"Масляна, Масляна, яка ти мала, 

- якби тебе сім неділь, а посту одна!"




Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. . У народі це свято асоціюється із смачними печеними млинцями та веселими гуляннями.
    Масляна символізує прихід весни та пробудження природи. Масляною древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

среда, 20 февраля 2019 г.


Мова кожного народу неповторна і своя.  Проте, нам наймиліша – українська…   Така велична і  прекрасна, чарівна, ніжна і м’яка…   неповторна, мелодiйна i спiвуча,  бо ввiбрала в  себе   духмяний, п'янкий запах рiдної  землi. 

 Рідна мова -    мелодія  вітру, шум гаїв  і шепіт  трав,  ласкава пісня    материнська,  неоціненний скарб народу, його голос  та душа…
ЛЮБІТЬ РІДНУ МОВУ

Мова — краса спілкування, 
Мова — як сонце ясне, 
Мова — то предків надбання, 
Мова — багатство моє.

Мова — то чиста криниця, 
Де б'є, мов сльоза, джерело, 
Мова — це наша світлиця, 
Вона як добірне зерно.


Мова — державна перлина, 
Нею завжди дорожіть: 
Без мови немає країни — 
Мову, як матір, любіть!

Ф. Пантов